Aktualności

W miejscu zamieszkania posiadał różnego rodzaju narkotyki – został zatrzymany

Data publikacji 10.10.2023

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach przy udziale funkcjonariuszki Małopolskiego Urzędu Celno Skarbowego zabezpieczyli ponad 1300 gramów narkotyków, 130 tabletek nieznanego rodzaju oraz blisko 120 000 złotych.

W miniony czwartek (05.10.br.) funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy  Powiatowej Policji w  Proszowicach przy udziale funkcjonariusza Małopolskiego Urzędu Celno Skarbowego wraz z psem do wykrywania narkotyków przeprowadzili wspólną realizację związaną z przeciwdziałaniem i zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Udali się do jednej z miejscowości w gminie Pałecznica (powiat proszowicki), gdzie według ustaleń miał zamieszkiwać mężczyzna trudniący się handlem środkami odurzającymi.  Pod wskazanym adresem funkcjonariusze zastali  62-letniego mieszkańca powiatu proszowickiego. W trakcie sprawdzenia okazało się, że mężczyzna na terenie Krakowa wynajmuje kolejne mieszkanie. W związku z czym tam również skierowano policjantów. W wyniku przeszukania obu mieszkań funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli: środki odurzające (1350,7 gram) tj. mefedron, marihuana, kokaina, 131 sztuk nieznanego rodzaju tabletek, telefony komórkowe, wagi elektroniczne i prawie 120 tys.zł.
Zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Krakowie, gdzie został  mu przedstawiony zarzut z art. 62 ust. 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Ponadto wobec zatrzymanego Prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci  poręczenia majątkowego, zakazu opuszczania kraju oraz dozoru Policji.
                                    
 

Powrót na górę strony