Aktualności

Wtargnęli do mieszkania i zaatakowali śpiącego domownika

Policjanci z powiatu krakowskiego namierzyli i zatrzymali 27 i 33-latka, którzy wtargnęli do mieszkania z nożem w ręku i pobili jednego z domowników, a kolejnemu grozili.

W nocy z 29 na 30 września br.,  oficer dyżurny z Komisariatu Policji w Skawinie otrzymał zgłoszenie o pobiciu z użyciem noża, do którego miało dojść w jednym ze skawińskich mieszkań. Policjanci niezwłocznie udali się pod wskazany adres. Na miejscu zastali pokrzywdzonego i ustalili, że dwóch mężczyzn wtargnęło tej nocy do jego mieszkania i zaatakowało go, kiedy spał. Agresorzy grozili też jego matce pozbawieniem życia. Pokrzywdzony jednak szybko zareagował, broniąc się wyrwał nóż jednemu z napastników, po czym doszło pomiędzy nimi do przepychanek, wskutek czego agresorzy zbiegli. Działania kryminalnych pozwoliły na szybkie ustalenie personaliów sprawców — to 27 i 33-latek z Krakowa. Policjanci przeszukali kilka adresów, pod którymi sprawcy mogli się ukrywać, po czym ich namierzyli i zatrzymali. Obaj trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

27 i 33-latek odpowiedzą za udział w pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia w postaci noża oraz zniszczenie mienia i wtargnięcia do mieszkania. Dodatkowo 33-latek odpowie też za kierowanie gróźb karalnych pozbawienia życia. Za te przestępstwa grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wieliczce zastosował wobec 33-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

 

Powrót na górę strony