Aktualności

U 27-latka znaleziono 0,6 kilograma narkotyków

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zatrzymali 27-latka z Krakowa, u którego w miejscu zamieszkania znaleźli łącznie 0,6 kilograma narkotyków w postaci mefedronu i marihuany. Mężczyzna wpadł podczas realizacji przez policjantów czynności do innej sprawy kryminalnej.

30 września br. kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie udali się pod jeden z ustalonych adresów w Krakowie w celu realizacji czynności związanych z prowadzonymi wówczas czynnościami do innej sprawy, niezwiązanej z przestępczością narkotykową. W mieszkaniu tym zastali 27-latka. Jak się dalej okazało, podczas prowadzonych czynności, policjanci znaleźli u niego znaczne ilości narkotyków. Łącznie stróże prawa zabezpieczyli ponad 240 gramów mefedronu i blisko 370 gramów marihuany. 
27-latek został zatrzymany. Następnie w prokuraturze usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Dodatkowo prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i poręczenia majątkowego. Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawiania wolności. 

Sprawa ta, zgodnie z właściwością miejscową, zostanie przekazana do prowadzenia do Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Powrót na górę strony