Aktualności

Spotkanie z najmłodszymi w ramach „Odblaskowej szkoły”

Data publikacji 11.10.2023

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju, w powiecie nowotarskim odwiedził najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Chabówce. Spotkanie odbyło się w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła”, w którym szkoła bierze udział.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego policjanci, w tym także dzielnicowi prowadzą spotkania profilaktyczne w szkołach, podczas których przekazują uczniom wiele cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa. W środę tj. 4 października br. dzielnicowy z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju spotkał się z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Chabówce. Spotkanie odbyło się w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła”, w którym szkoła bierze aktywny udział. Podczas pogadanki policjant przekazał dzieciom wiele cennych wskazówek i porad dotyczących prawidłowego zachowania się na drodze. Podczas zajęć praktycznych wyjaśniał,  jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i uświadamiał, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i bycie widocznym po zmierzchu dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Przedstawił dzieciom różnego rodzaju zagrożenia z jakimi mogą się spotkać każdego dnia, przypomniał o zachowaniu ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi. Zaprezentował również wyposażenie funkcjonariusza wykorzystywane w codziennej służbie, a także opowiedział o zawodzie policjanta.

Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały dzielnicowego i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadając wiele pytań, na które policjant chętnie udzielał odpowiedzi.

Zachęcamy wszystkie małopolskie szkoły podstawowe do wzięcia udziału w tegorocznej pilotażowej Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła” 2023. Udział w konkursie to doskonała okazja, aby wykazać, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo dzieci.

To małopolskie prestiżowe działanie w zakresie edukacji uczniów zostało rozszerzone na województwa: podkarpackie, śląskie oraz świętokrzyskie. Będzie realizowane pilotażowo przez poszczególne komendy wojewódzkie Policji w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła” 2023. Przedsięwzięcie to jest koordynowane przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. 
Małopolski Wojewódzki Laureat Konkursu będzie oceniany przez Komisję Konkursową Komendanta Głównego Policji, która wyłoni Ogólnopolskiego Laureata w Pilotażowym Konkursie „ODBLASKOWA SZKOŁA”

Szczegóły dotyczące Ogólnopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła” 2023 zamieszczone zostały w załączonym regulaminie.
 

  • policjant rozmawia z uczniami siedzącymi w ławkach szkolnych
  • policjant uczy dzieci prawidlowo przechodzić przez jezdnię
  • policjant z uczniami na zdjęciu grupowym
  • policjant z uczniami w kamizelkach odblaskowych
  • uczniowie z policjantem na grupowym zdjęciu
Powrót na górę strony