Aktualności

Powiat krakowski. Podsumowanie weekendowej pracy policjantów ruchu drogowego

Policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie w miniony weekend na drogach powiatu krakowskiego ujawnili 3 przestępstwa i 174 wykroczenia, w efekcie których nałożyli 125 mandatów karnych. Jeden z kierujących stracił też prawo jazdy. 

W miniony weekend (od 13 do 15 października br.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie skontrolowali 186 pojazdów, ujawniając przy tym 174 wykroczenia i 2 przestępstwa. W wyniku popełnionych naruszeń policjanci nałożyli 125 mandatów karnych, skierowali 5 wniosków o ukaranie do sądu, a pozostałe osoby pouczyli.

W trakcie kontroli mundurowi zatrzymali prawo jazdy kierującemu za jazdę pod wpływem alkoholu, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Kolejnym nietrzeźwym, który wpadł w ręce mundurowych, był rowerzysta. Podczas sprawdzenia stanu technicznego w 13 kontrolowanych pojazdach policjanci ujawnili nieprawidłowości, co skutkowało zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. Podczas kontroli drogowej funkcjonariusze ujawnili też 2 kierujących z cofniętymi uprawnieniami do prowadzenia pojazdów - to przestępstwo zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

W tym okresie policjanci zostali też wezwani na miejsce 12 zdarzeń drogowych.
 

Powrót na górę strony