Aktualności

Finał III Ogólnopolskiego Turnieju I Stopnia Służby Dyżurnej Policji Garnizonu Małopolskiego

Data publikacji 19.10.2023

Dzisiaj (19 października 2023r.) zakończył się turniej o miano najlepszego dyżurnego województwa małopolskiego. Finał konkursu pierwszego stopnia, w którym wzięło udział 22 dyżurnych, przeprowadzony został w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Wcześniej na szczeblu powiatowym przeprowadzone zostały eliminacje, które wyłoniły najlepszego dyżurnego z poszczególnych komend miejskich, powiatowych, komisariatów i komisariatów specjalistycznych Policji garnizonu małopolskiego.

Pierwszą konkurencją był test wiedzy, który składał się z 60 pytań. Zadanie było o tyle trudne, że każda błędnie udzielona odpowiedź, skutkowała odjęciem punktu. Istotny był także czas zakończenia egzaminu. Najlepszy w tym zadaniu okazał się asp.szt. Tomasz Gurgul z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. Na drugim miejscu znalazł się podinsp. Krzysztof Profic z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, a trzecie miejsce przypadło st.asp. Pawłowi Hrycowi z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. Drugim etapem konkursu była symulacja pełnienia służby na stanowisku kierowania. Obejmowała ona takie zagadnienia jak: przyjęcie zgłoszenia i zarejestrowanie w systemach policyjnych, kierowanie siłami i środkami oraz dokumentowanie czynności w bazach danych. Tu pierwsze miejsce zajął dyżurny z zakopiańskiej Policji st.asp Paweł Hryc. Drugie miejsce przypadło kom. Grzegorzowi Sosinowi z Wadowic, a na trzecim miejscu uplasował się podkom. Łukasz Kaczówka z KPP Dąbrowa Tarnowska. Ocenie podlegało przyjęcie informacji uzupełniających, inicjowanie działań po przyjęciu zgłoszenia, zapewnienie właściwego obiegu informacji o zaistniałym zdarzeniu, znajomość obsługi narzędzi i urządzeń znajdujących się na stanowisku kierowania.

Zwycięzcą konkursu w kwalifikacji generalnej został st.asp. Paweł Hryc z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. Na drugim miejscu uplasował się podkom. Łukasz Kaczówka z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, a trzecie miejsce zajął Grzegorz Sosin z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Nagrody najlepszym wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion oraz Naczelnik Sztabu Policji  Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie mł.insp. Mariusz Mazurek oraz Wiceprzewodnicząca Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. małopolskiego Agnieszka Juszczak.

Serdecznie gratulujemy i życzmy zwycięstwa w ogólnopolskiej rywalizacji, która odbędzie się w listopadzie w Szkole Policji w Katowicach.
 

Powrót na górę strony