Aktualności

Nocny patrol zatrzymał kierowcę posiadającego trzy zakazy kierowania

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji, podczas nocnej służby zatrzymali 28 – letniego mieszkańca gminy Przeciszów, posiadającego trzy sądownie orzeczone zakazy kierowania. Mężczyzna wpadł na stacji paliw, gdy ze znajomym przepychali samochód.

W nocy z czwartku na piątek (19/20.10.2023) policjanci pilnowali bezpieczeństwa oraz ładu i porządku publicznego na terenie Oświęcimia.  Tuż przed godziną 3 przejeżdżając obok jednej z oświęcimskich stacji paliw, zauważyli dwóch mężczyzn, którzy po zatankowaniu paliwa zamiast odjechać, przepychali samochód na parking. To zachowanie wydało się mundurowym dziwne, więc zatrzymali się w celu przeprowadzenia kontroli. 

Podczas czynności policjanci ustalili, że obaj mężczyźni posiadają zakazy kierowania. Początkowo żaden nie przyznawał się do kierowania seatem. Twierdzili, że na stację przywiozła ich znajoma, która poszła coś załatwić.  W związku z powyższym policjanci przejrzeli nagranie z monitoringu stacji. Na tej podstawie stwierdzili, że pojazdem kierował  28 – latek, wobec którego Sąd trzykrotnie wydał zakaz  kierowania pojazdami mechanicznymi. 

Za złamanie zakazu kierowania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony