Aktualności

Przedszkolaki zapoznawały się z bezpieczeństwem i policyjną służbą

We wtorek (5.10.2023) policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze gościli u siebie blisko 80 przedszkolaków z Przedszkola Złota Rybka w Zatorze. Dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa, zapoznały się ze służbą policjantów różnych pionów, a także obejrzały wnętrza Komisariatu Policji w Zatorze oraz radiowóz.

Podczas spotkania policjanci przypomnieli przedszkolakom najważniejsze zasady bezpieczeństwa dziecka,  których należy przestrzegać w miejscu zamieszkania, na drodze, w podróży, na placu zabaw oraz w Internecie. Aby utrwalić zdobytą wiedzę dzieciom zaprezentowano animowany film profilaktyczny pt. „Bezpieczne zachowania”, poruszający tematykę bezpieczeństwa dziecka. 

Następnie policjanci przedstawili młodym mieszkańcom Zatora poszczególne elementy munduru i wyposażenia służbowego, które przedszkolaki chętnie oglądały i przymierzały.  

Oprowadzając dzieci po nowym budynku komisariatu Policji policjanci opowiadali o przeznaczeniu konkretnych pomieszczeń, a także zadaniach które realizują funkcjonariusze Policji na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Następnie na parkingu policyjnym mundurowi zaprezentowali dzieciom radiowóz. 

Na zakończenie spotkania funkcjonariusze wręczając dzieciom opaski odblaskowe, życzyli im bezpieczeństwa, na co dzień. Z kolei przedszkolaki wręczyły mundurowym specjalnie przygotowane podziękowania za spotykanie i życzenia bezpiecznej służby.

 

Powrót na górę strony