Aktualności

Dwóch nastolatków odpowie za rozbój 

Sądeccy policjanci zatrzymali dwóch nastolatków, którzy dokonali rozboju na mieszkańcu Nowego Sącza. 19-latek i jego 15-letni kompan zabrali pokrzywdzonemu portfel i telefon komórkowy, wcześniej używając wobec niego siły. Starszy ze sprawców już usłyszał zarzut, natomiast o losie młodszego zdecyduje sąd rodzinny. 

Do zdarzenia doszło 19 października br. około godziny 22:40 na ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu. Tam, 41-latek został zaczepiony przez dwóch nastolatków, którzy zażądali pieniędzy, a gdy odmówił, zaczęli go kopać i uderzać, po czym ukradli mu m.in. portfel z dokumentami i gotówką, telefon komórkowy, srebrny pierścionek i powerbank. Łącznie straty pokrzywdzonego wniosły niemal 3 tys. złotych.

Po otrzymanym zgłoszeniu na miejsce natychmiast zostali skierowani sądeccy policjanci. W toku prowadzonych czynności ustalono, że podejrzewanym o ten czyn jest 19-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego oraz 15-letni sądeczanin. Następnego dnia, dzięki podjętym przez policjantów działaniom, obaj zostali zatrzymani. Starszego z nich funkcjonariusze namierzyli w rejonie dworca autobusowego w Nowym Sączu, natomiast młodszy przebywał w miejscu zamieszkania.

Po nocy w policyjnej celi 19-latek został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, gdzie usłyszał zarzuty rozboju oraz kradzieży i ukrycia dokumentu stwierdzającego tożsamość innej osoby. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 15 lat więzienia. 
Z kolei o konsekwencjach dla 15-latka, który popełnił czyn karalny, zdecyduje teraz sąd, a zgromadzone materiały w najbliższym czasie zostaną przekazane do III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Sączu.
 

Powrót na górę strony