Aktualności

Sześć kolizji jednego dnia na drogach powiatu wadowickiego

Wczoraj, na terenie powiatu doszło do sześciu zdarzeń drogowych. Ich przyczyną było m.in. nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy niezachowanie bezpiecznej odległości. Funkcjonariusze apelują do kierowców o wzmożoną czujność „za kółkiem”.

Do pierwszej kolizji drogowej doszło w Inwałdzie na ul. Wadowickiej, gdzie kierowca mercedesa, po tym jak zaparkował swój samochód, nie zabezpieczył go we właściwy sposób, w wyniku czego pojazd stoczył się, przejechał przez drogę krajową i wjechał do przydrożnego rowu, uszkadzając barierę ochronną. Na szczęście nikt nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia. 
W godzinach popołudniowych odnotowano pięć kolizji drogowych. Do pierwszej doszło w Tomicach, gdzie kierujący volkswagenem nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go seata i najechał na tył tego pojazdu, a następnie seat w wyniku uderzenia najechał na samochód marki Renault. 
Do podobnego zdarzenia doszło w Brzeźnicy na ul. Krakowskiej, gdzie kierujący volkswagenem nie zachował  bezpiecznej odległości od poprzedzającego go motocykla i najechał na jego tył.  Z kolei motocykl pchnięty siłą uderzenia najechał na stojący przed nim samochód marki Suzuki, w który również uderzył volkswagen. Do szpitala trafił motocyklista. 
Kilka minut przed godzina 17.00, w Andrychowie na ul. Krakowskiej, kierująca samochodem marki Hyundai, włączając się do ruchu, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu skodą, który poruszał się w kierunku centrum miasta. 
Z kolei w Wadowicach, kierujący bmw, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, czym doprowadził do zderzenia z fordem, który w wyniku siły uderzenia najechał na tył peugeota, a ten z kolei uderzył w fiata. 
Sprawcy wszystkich kolizji zostali ukarani mandatami. 
Ponadto, policjanci z wadowickiej komendy prowadzą czynności wyjaśniające w związku z zasiniałą kolizją na ul. Wojska Polskiego w Wadowicach, gdzie  kierująca volkswagenem podczas wykonywania manewru cofania najechała na audi. 
Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności i rozsądku na drodze. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych, aby ten czas pamięci o zmarłych przebiegł spokojnie. 
 

Powrót na górę strony