Aktualności

Policjanci spotkali się z seniorami w Bukowinie Tatrzańskiej

Data publikacji 03.11.2023

Policjanci z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej spotkali się z seniorami w „Domu Ludowym”. Przestępstwa metodą „na wnuczka, na wypadek czy oszustwa za pomocą kodów BLIK”, to tylko część z tematów, jakie zostały omówione w trakcie wydarzenia. Spotkanie było jednym z wielu przedsięwzięć, jakie podejmują tatrzańscy policjanci na rzecz bezpieczeństwa seniorów.

W niedzielę tj.29 października br. policjanci z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej spotkali się z miejscowymi seniorami w Bukowiańskim Centrum Kultury „Dom Ludowy”. Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich. Wydarzenie było jednym z wielu przedsięwzięć na rzecz bezpieczeństwa, w jakich biorą udział tatrzańscy policjanci. To konkretne wydarzenie było skierowane do bukowiańskich seniorów i miało na celu zwiększenie świadomości na temat zagrożeń ze strony oszustów. Głównym celem spotkania było przede wszystkim uwrażliwienie słuchaczy na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa oraz zwiększenie świadomości osób starszych o tego typu zjawiskach. Podczas spotkania policjanci, którzy zajmują się m.in. profilaktyką, szczegółowo omówili przypadki oszustw, które miały miejsce w Bukowinie Tatrzańskiej. Udzielili też rad, jak chronić się przed tego typu zagrożeniem. Słuchacze dowiedzieli się jak skutecznie poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscach publicznych oraz w miejscu zamieszkania. Ważnym elementem tego spotkania było również omówienie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym zwłaszcza teraz w okresie jesiennym. Przypomniano jak ważnym jest posiadanie elementów odblaskowych. Była to też okazja do wręczenia seniorom takich elementów ufundowanych przez firmę AUTOREMO.

Tego typu spotkania mają na celu zwiększenie świadomości słuchaczy na temat zagrożeń ze strony oszustów oraz zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań mieszkańców w zakresie poprawy bezpieczeństwa.

 

  • policjanci na spotkaniu z seniorami
  • policjanci na spotkaniu z seniorami
  • policjanci na spotkaniu z seniorami
  • policjanci na spotkaniu z seniorami
  • policjanci na spotkaniu z seniorami
  • policjanci na spotkaniu z seniorami
  • ulotki leżace na stole
  • seniorka z odblaskami
Powrót na górę strony