Aktualności

Dzień Seniora w Dziennym Domu Pomocy

Data publikacji 10.11.2023

Policjanci powiatu oświęcimskiego starają się z profilaktyką docierać do wszystkich grup społecznych. Oprócz dzieci i młodzieży, niezwykle ważną grupę dla działań z zakresu prewencji kryminalnej stanowią osoby starsze. Ostatnie spotkanie z seniorami odbyło się w Dziennym Domu Pomocy w Oświęcimiu. Zostało zorganizowane wspólnie z oświęcimską placówką Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z okazji Dnia Seniora.

Spotkanie, w którym udział wzięło blisko 90 seniorów, odbyło się w minioną środę. Pani Dyrektor Agata Lorek przedstawiła najpierw program, a następnie zaprosiła seniorów do uważnego wysłuchania wykładów, obejrzenia filmów profilaktycznych, a także skorzystania z porad fachowców na specjalnie przygotowanych stoiskach. Pracowniczki Zakładu Ubezpieczeń społecznych przedstawiły prezentację poświęconą świadczeniom przysługującym seniorom.  Z kolei dzielnicowi oraz oficer prasowy z oświęcimskiej komendy Policji omówili ważne tematy z zakresu prewencji kryminalnej i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zaprezentowali kilka krótkich filmów profilaktycznych, ukazujących różne metody postępowania złodziei oraz oszustów, a także filmik poświęcony bezpieczeństwu pieszego w ruchu drogowym. 

Po projekcji filmów w ramach kampanii „Znam te numery”, funkcjonariusze opowiedzieli, w jaki sposób należy postąpić w przypadku oszustw metodami m. in. „na wnuczka” „ na wypadek”, „na policjanta”, „na prokuratora: oraz w jaki sposób reagować w przypadku, gdy do przestępstwa już dojdzie. Ponadto przybliżyli rolę i zadania dzielnicowego oraz działanie i sposób korzystania z wdrożonych przez Policję programów na rzecz bezpieczeństwa tj. Dzielnicowy Bliżej Nas, Krajowa Mapa Zagrożeń oraz aplikacja Moja Komenda. Opowiedzieli również o dostępności Policji dla osób z niepełnosprawnościami.

Po prelekcjach seniorzy skorzystali z możliwości bezpośredniej rozmowy z policjantami oraz pracownikami ZUS. Otrzymali materiały profilaktyczne, a także słodki poczęstunek przygotowany przez oświęcimską placówkę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

  • Dzień seniora; policjantka podczas prelekcji z seniorami
  • Dzień seniora policjant omawia zagadnienia z prewencji kryminalnej
  • Dzień seniora policjanci rozmawiają z seniorami
  • Dzień seniora; Dyrektor DPP wita seniorów i prelegentów
  • Dzień seniora; policjantka rozmawia z seniorami na stoisku
  • Dzień seniora pracowniczka ZUS podczas prezentacji seniorzy siedzą na krzesłach
  • Dzień seniora Seniorzy siedzą na krzesełkach i oglądają filmy profilaktyczne
Powrót na górę strony