Aktualności

Sprawca włamań do altan ogrodowych zatrzymany

Dziesięć kradzieży z włamaniem, a także usiłowania kradzieży z włamaniem udowodnili 55-latkowi policjanci z Mościc, który w jedną noc, z terenu ogródków działkowych w Mościcach skradł elektronarzędzia i narzędzia ogrodnicze wartości ponad 12 tysięcy złotych. Większość przedmiotów została odzyskana i wróciła do właścicieli.

W jedną noc, z 24/25 października br. sprawca włamał się do 10 altan ogrodowych w Mościcach, w powiecie tarnowskim. Poszkodowani zgłosili policjantom przestępstwa, wyceniając swoje straty związane z kradzieżą i uszkodzeniem mienia na kwotę ponad 14 tysięcy złotych. Sprawca kradł małe elektronarzędzia, a także narzędzia ogrodnicze niszcząc przy tym stolarkę drzwiowa i okienną.
Do pracy ruszyli „kryminalni” z Mościc. Zebrany materiał dowodowy z miejsca przestępstwa, a także informacje zawarte w zawiadomieniach nie wystarczały na wskazanie sprawcy tych przestępstw. Niekonwencjonalne i żmudne metody śledcze pozwoliły na wytypowanie sprawcy. W niespełna dwa tygodnie został zatrzymany mężczyzna, przy którym odnaleziono część skradzionych przedmiotów, a następnie właściwie poprowadzona praca operacyjna doprowadziła do niemalże całego odzysku skradzionych przedmiotów, które były już przygotowane do dalszej sprzedaży. Zatrzymany to 55-latek mieszkający na terenie Tarnowa, który niedawno wyszedł z zakładu karnego za podobne przestępstwa. Policjanci z Mościc przedstawili mu 10 zarzutów usiłowania włamania oraz kradzieży z włamaniem do altan działkowych i kradzieży elektronarzędzi i narzędzi ogrodniczych wartości ponad 12 tysięcy złotych. Odzyskano skradzione mienie wartości ponad 10 tysięcy złotych. Ponieważ mężczyzna dopuścił się przestępstwa w warunkach recydyw, jego kara zostanie zwiększona. Grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony