Aktualności

Dzień Seniora z policjantami

Data publikacji 16.11.2023

14 listopada br. obchodzony był „Światowy Dzień Seniora”. Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Śleszowicach odbyło się spotkanie, podczas którego policjanci rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie.

W Szkole Podstawowej im. Dywizjonu 303 w Śleszowicach Rada Pedagogiczna wraz z wychowankami po raz kolejny zorganizowała Dzień Seniora dla emerytów i rencistów ze Śleszowic i Tarnawy Górnej. Corocznie uroczystość cieszy się dużym zainteresowaniem wśród seniorów. Na spotkaniu oprócz występów artystycznych,  można było posłuchać na temat bezpieczeństwa osób starszych. Prelekcję przeprowadził mundurowy z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej. Funkcjonariusz przypomniał o bezpieczeństwie podczas poruszania się po drodze oraz jak ważnym elementem w czasie spacerów są odblaski. Przekazał również informacje na temat zagrożeń, z jakimi obecnie seniorzy mogą się spotkać, w szczególności o metodzie oszustwa „na wnuczka”. Policjant apelował również o ostrożność podczas zakupów internetowych. Przestrzegał także, by nie logować się na żadne strony wysyłane w komunikatorach w celu potwierdzenia, czy też weryfikacji realizacji transakcji finansowej. Na koniec policjant rozdał wszystkim seniorom magnesy z informacjami profilaktycznymi na temat bezpieczeństwa osób starszych.

Wszystkim seniorom życzymy jeszcze raz samych bezpiecznych i pogodnych dni wypełnionych zdrowiem oraz szczęściem.

Foto: Szkoła Podstawowa w Śleszowicach.

  • kolorowo ubrane dzieci na scenie podczas występów dla seniorów
  • policjant przemawiający podczas spotkania z seniorami
  • policjant trzymający mikrofon i prowadzący prelekcje skierowaną do seniorów na temat bezpieczeństwa na drodze oraz o zachowaniu ostrzozności w rozmowach telefonicznych z oszustami
  • seniorzy siedzący przy stołach przed rozpoczęciem uroczystości Dnia Seniora
Powrót na górę strony