Aktualności

Światowy Dzień Wcześniaka z udziałem krakowskich policjantów

Policjanci z Krakowa zostali zaproszeni przez Fundację Dziecka Narodzonego na wydarzenie organizowane dla pacjentów i ich rodzin. Uroczystości miały miejsce w pomieszczeniach Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana. Najmłodsi mieli okazję wsiąść do policyjnego radiowozu i zobaczyć umiejętności policyjnego psa prezentowane pod okiem swojego przewodnika. 

18 listopada br. na zaproszenie Fundacji Dziecka Narodzonego funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie i Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie uczestniczyli w spotkaniu z okazji Dnia Wcześniaka, które zostało zorganizowane dla pacjentów oraz ich rodzin. Specjalnie z tej okazji zostało stworzone stanowisko przy którym mali miłośnicy służb mogli poznać zawód policjanta. Funkcjonariusze w ciekawy sposób zapoznawali najmłodszych z arkanami swojej pracy, wykonując odciski linii papilarnych na specjalnie przygotowanych pamiątkowych karteczkach.

Dzieci otrzymały od policjantów książeczki i kolorowanki z zasadami bezpieczeństwa na drodze, a także odblaski. Funkcjonariusze przypomnieli, że powinno się je nosić dla własnego bezpieczeństwa, ponieważ zwiększa to widoczność pieszego na drodze.

Dużą frajdę sprawił maluchom był policyjny pojazd, do którego każdy mógł wsiąść i obejrzeć jego wnętrze. Największą atrakcją dla uczestników zarówno małych, jak i dużych była obecność przewodnika z psem służbowym, który opowiadał o swojej pracy i szkoleniach jakie wspólnie odbywają. Zaprezentował też umiejętności swojego czworonożnego kompana, co wzbudzało duże zaciekawienie uczestników.

Dorośli mogli też zasięgnąć wiedzy na temat zasad ruchu drogowego i obowiązujących przepisów, a także zadawać pytania dotyczące bezpieczeństwa nie tylko na drogach. 
 

Powrót na górę strony