Aktualności

Dzień Seniora z policjantami Komisariatu VIII w Krakowie

Dzień Seniora jest okazją do poruszenia przez funkcjonariuszy tematyki unikania zagrożeń i dbania o własne bezpieczeństwo. Dlatego mundurowi spotykają się z seniorami, aby omówić z nimi tę tematykę. Jedno z takich spotkań odbyło się na terenie Szkoły Podstawowej im. Wincentego Pallotiego w Krakowie, a prelekcję poprowadzili Policjanci z Komisariatu VIII.

21 listopada br. w budynku Szkoły Podstawowej im. Wincentego Pallotiego w Krakowie policjanci, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Seniora, przestrzegali osoby starsze przed działalnością oszustów. Funkcjonariusze omówili między innymi sposoby oszustw na tzw. legendę m.in. „na wnuczka”, czy „na policjanta” oraz wytłumaczyli jakie sztuczki stosują oszuści wykorzystując nadmierną ufność seniorów. W trakcie spotkania zostały poruszone także kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Krakowscy policjanci szczególną uwagę zwrócili na konieczność używania elementów odblaskowych, co jest szczególnie istotne po zmroku i podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych. Policjanci poprosili swoich słuchaczy, aby przekazali informacje zdobyte w czasie prelekcji osobom bliskim, a także wśród znajomych, działając tym samym na rzecz wspólnego bezpieczeństwa.
Po części informacyjnej uczestnicy spotkania mieli okazję do zadawania pytań funkcjonariuszom i przekazania ewentualnych wątpliwości związanych z tematyką spotkania.
Na koniec policjanci opowiedzieli o trwającej kampanii skierowanej do seniorów i ich rodzin #ZnamTeNumery, której celem jest zapoznanie z zagrożeniami oraz metodami działania przestępców, a także wypracowanie algorytmu zachowań w sytuacji potencjalnego zagrożenia. Szczegóły kampanii znajdują się pod linkiem https://policja.pl/pol/aktualnosci/znamtenumery/40108,Kampania-spoleczna-ZnamTeNumery.html

Powrót na górę strony