Aktualności

Sprawca wielokrotnych przestępstw zatrzymany przez wielickich kryminalnych

30 listopada br. wieliccy kryminalni zatrzymali, 19-letniego mieszkańca gminy Kłaj, który dokonał rozboju w sierpniu ubiegłego roku. Mężczyzna odpowiedzialny jest także za dokonanie innych przestępstw.

W listopadzie bieżącego roku, do komendy w Wieliczce zgłosił się mężczyzna zawiadamiając funkcjonariuszy o rozboju do którego miało dojść w sierpniu 2022 roku. W wyniku przestępstwa, pokrzywdzony doznał obrażeń ciała, a sprawcy mieli zabrać mu portfel wraz z pieniędzmi w kwocie 500 zł. Policjanci namierzyli jednego z podejrzanych. Był to 19-letni mieszkaniec gminy Kłaj, który został zatrzymany jeszcze tego samego dnia w Niepołomicach. Drugi ze sprawców aktualnie odbywa karę pozbawienia wolności za inne przestępstwa. W trakcie przeprowadzonych czynności, policjanci ustalili iż 19-letni zatrzymany odpowiedzialny jest również za dokonanie innych przestępstw, do których doszło także w ubiegłym roku. W sierpniu 2022 roku zatrzymany, przy użyciu maczety dokonał uszkodzenia ciała młodego mężczyzny natomiast w październiku, pobił kolejnego mężczyznę.
19-latek usłyszał łącznie 3 zarzuty tj. rozboju, pobicia oraz uszkodzenia ciała. Przyznał się do popełnienia wszystkich przestępstw. Za ich popełnienie kodeks karny przewiduje karę do 20 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony