Aktualności

Zaginiony 74 – latek odnaleziony na terenie Kęt

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, w powiecie oświęcimskim odnaleźli, a następnie przekazali pod opiekę ratowników medycznych 74 – letniego mieszkańca powiatu wadowickiego. Senior był poszukiwany jako osoba zaginiona. Podziękowania za prawidłową reakcję należą się pasażerce jednego z autobusów.

W piątek (8.12.br.), tuż przed godziną 6 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach otrzymali zgłoszenie,  dotyczące mężczyzny podobnego do zaginionego mieszkańca powiatu wadowickiego. Z relacji zgłaszającej wynikało, że widziała go w autobusie jadącym do Kęt. Kobieta wysiadła wcześniej, lecz wskazała, że mężczyzna mógł pojechać o jeden lub dwa przystanki dalej, ponieważ autobus już kończył trasę.

W związku z powyższym policjanci niezwłocznie pojechali we wskazany rejon.  Po kilkunastu minutach poszukiwań na jednej z uliczek zauważyli mężczyznę pasującego do rysopisu zaginionego. Mężczyzna był zziębnięty, zdezorientowany i miał problem z wysławianiem się. Mundurowi natychmiast zabrali go do radiowozu i przewieźli komisariatu, gdzie podali mu ciepłą herbatę. Na miejsce została wezwana karetka Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy medyczni podjęli decyzję o przewiezieniu seniora do szpitala.

Podziękowania za prawidłową reakcję.
Podziękowania za prawidłową reakcję należą się pani Irenie. Kobieta widząc mężczyznę podobnego do zaginionego, natychmiast powiadomiła Policję. Dzięki takiej reakcji mężczyzna został szybko odnaleziony.

 

Powrót na górę strony