Aktualności

Akcja „Bezpieczny Przedszkolak” w Dąbrowie Tarnowskiej

Dąbrowscy mundurowi w ramach działań Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Dąbrowie Tarnowskiej aktywnie włączyli się w akcję profilaktyczną pn. „Bezpieczny Przedszkolak” skierowaną do dzieci i nauczycieli. Celem przedsięwzięcia było wdrożenie i doskonalenie właściwych postaw w zakresie bezpieczeństwa dzieci na drodze.

Policjanci spotykając się z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego nieustannie podkreślają, że dbanie o własne bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest rzeczą bardzo ważną, tak też było podczas wczorajszego (11.12.br.) spotkania z dziećmi i nauczycielami z Przedszkola Publicznego nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Działania służb zorganizowane zostały przez Powiatową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Dąbrowie Tarnowskiej w ramach akcji profilaktycznej pn. „Bezpieczny Przedszkolak”. Przedszkolaki dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować w samochodzie, którą stroną drogi należy chodzić, gdy nie ma chodnika, a także jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych.

Podczas spotkania funkcjonariusze przypomnieli o numerze alarmowym 112 i kiedy należy z niego korzystać. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jaki wpływ na ich bezpieczeństwo mają elementy odblaskowe, w które mundurowi razem z obecnymi członkami Rady ich wyposażyli. Poprzez połączenie nauki i zabawy najmłodsi zdobyli wiedzę na temat prawidłowego korzystania z elementów drogi, właściwego zachowania w razie zauważenia pożaru oraz poznali podstawy udzielania pierwszej pomocy. Dzieci z uwagą wysłuchały wszystkich przekazanych informacji.

Zdjęcia źródło: Powiat Dąbrowski
 

Powrót na górę strony