Aktualności

Kolejny sprawca znęcania trafił do aresztu śledczego

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach w areszcie śledczym osadzili 21 – letniego mieszkańca Kęt. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie fizyczne i psychiczne nad konkubiną.

W nocy z soboty na niedzielę (9/10.12.2023) tuż przed godziną 3, policjanci z kęckiego komisariatu interweniowali w związku z awanturą domową do której doszło w jednym z domów jednorodzinnych na terenie Kęt.  W trakcie rozmowy z pokrzywdzoną  30 – latką, policjanci ustalili, że jej nietrzeźwy 21 – letni konkubent, wszczął awanturę domową podczas której był wobec niej bardzo agresywny. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 0,5 promila alkoholu.
Na podstawie dowodów zebranych w trakcie postępowania podejrzanemu przedstawiono zarzut znęcania fizycznego i psychicznego nad konkubiną. Do poważnych aktów agresji wobec kobiety miało dochodzić od około czterech miesięcy. Następnie akta sprawy wraz z wnioskiem o wydanie wobec podejrzanego środków zapobiegawczych trafiły w ręce prokuratora Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu.

We wtorek (12.12.2023) zatrzymany usłyszał prokuratorski zarzut.  Ponadto prokurator mając na względzie ochronę pokrzywdzonej, zwrócił się do oświęcimskiego Sądu Rejonowego z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego.  21 – latek wprost z Prokuratury  Rejonowej w Oświęcimiu został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu. Sędzia, po zapoznaniu z dowodami,  przychylił się do prokuratorskiego wniosku, wydając postanowienie o trzymiesięcznym  areszcie tymczasowym. Zatrzymany jeszcze tego samego dnia został osadzony w jednym z aresztów śledczych. Za przestępstwo znęcania grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Nie czekaj. Przerwij przemoc.
Policjanci  apelują, aby osoby pokrzywdzone przerwały przemoc. W tym celu należy złożyć zawiadomienie. W pilnych przypadkach należy dzwonić pod numer alarmowy 112. Pomocą osobom pokrzywdzonym służy wiele instytucji, między innymi powiatowe centra pomocy rodzinie, ośrodki pomocy społecznej czy ośrodki interwencji kryzysowej. Funkcjonariusze  kierują swój apel o przerwanie przemocy również do osób, które są jej świadkami. Najczęściej są to sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Osoby te informując o przemocy, swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym.

 

Powrót na górę strony