Aktualności

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” - debata społeczna w Bobowej

Data publikacji 13.12.2023

Wczoraj, w Ośrodku Kultury w Bobowej, w powiecie gorlickim odbyła się debata społeczna, którą zorganizowali funkcjonariusze Komisariatu Policji w Bobowej. Spotkanie było kontynuacją cyklu debat pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, których celem jest zacieśnianie współpracy pomiędzy Policją, a lokalną społecznością.

12 grudnia br. o godzinie 16, w sali Ośrodka Kultury w Bobowej odbyło się spotkanie, którego gospodarzami byli funkcjonariusze Komisariatu Policji w Bobowej na czele z Komendantem Komisariatu Policji w Bobowej podinsp. Romanem Gajdą. Z ramienia Policji w debacie wziął także udział Kierownik Ogniwa ds. Prewencji KP Bobowa asp. Damian Florek oraz dzielnicowy miejscowości Bobowa st. asp. Robert Gruszka. Na debatę przybyli także mieszkańcy miejscowości oraz przedstawiciele lokalnego samorządu na czele z Panem Wacławem Ligęzą Burmistrzem Bobowej i innych instytucji współpracujących na co dzień z Policją.
Podczas debaty mieszkańcy poruszyli nurtujące ich tematy związane z lokalnym bezpieczeństwem, szczególnie w rejonie parkingu i terenu przy sklepie Żabka, które znajdują się w pobliżu centrum Bobowej, gdzie często dochodzi do łamania przepisów porządkowych, naruszeń przepisów w ruchu drogowym i przejawów demoralizacji nieletnich. Uwzględniając oczekiwania i potrzeby mieszkańców, wspólnie zdiagnozowano zagrożenia oraz nakreślono kierunki działań, które mają przyczynić się do poprawy stanu bezpieczeństwa w tym rejonie. Podczas spotkania policjanci promowali także Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której można wskazać miejsca, w których zagrożone jest bezpieczeństwo oraz porządek publiczny, a każdy taki sygnał jest weryfikowany przez funkcjonariuszy oraz aplikację „Moja Komenda”, dzięki której bardzo szybko można skontaktować się z najbliższą jednostką Policji lub znaleźć swojego dzielnicowego.
Za kilka miesięcy w Bobowej zostanie zorganizowana kolejna debata, tym razem ewaluacyjna, podczas której będzie podsumowany stan realizacji wniosków i postulatów,  które zostały wspólnie wypracowane.

 

  • Na sali siedza osoby i funkcjonarisze Policji, którzy słuchają wypowiedzi przedstawiciela lokalnego samorządu
  • Na sali siedzą osoby i słuchają wypowiedzi Policjanta. na ekranie wyświetlana jest prezentacja
  • Na sali siedzą osoby, które słychają wypowiedzi Policjnta
Powrót na górę strony