Aktualności

Śmiertelny wypadek w Witeradowie

Dzisiaj (19 grudnia br.) na drodze powiatowej pomiędzy Gorenicami a Witeradowem, doszło do śmiertelnego wypadku drogowego.

Do zdarzenia doszło przed godziną 9 w lesie niedaleko Witeradowa.  Jak wstępnie ustalili policjanci, 50-letni kierowca hondy jechał od miejscowości Gorenice w stronę Witeradowa. Z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn, zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Niestety pomimo reanimacji, życia mężczyzny nie udało się uratować. 

Na miejsce wypadku skierowano zespoły ratownictwa medycznego, strażaków z Państwowej Straży Pożarnej, druhów z OSP, a także policjantów z olkuskiej drogówki. Droga prowadzącą z Gorenic do Witeradowa była całkowicie zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazdy przez miejscowości Zawada, Osiek oraz Niesułowice. Utrudnienia na drodze trwały około 3 godziny. Na miejscu obecny był Prokurator oraz biegły sądowy z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Aktualnie trwają czynności  zmierzające do  ustalenie wszystkich okoliczności i przyczyn tego tragicznego wypadku drogowego. 

Niestety to już szósty w tym roku śmiertelny wypadek, do którego doszło na drogach powiatu olkuskiego.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.  Pośpiech na drodze nie jest wskazany.   Jedźmy z prędkością dostosowaną do warunków na drodze, aby bezpiecznie dojechać do celu.

 

 

Powrót na górę strony