Aktualności

UROCZYSTE SPOTKANIE OPŁATKOWE W KOMENDZIE WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W KRAKOWIE

Data publikacji 20.12.2023

20 grudnia br., w sali im. insp. Marka Woźniczki w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe policjantów i pracowników małopolskiego garnizonu Policji jak również przedstawicieli współpracujących na co dzień służb. Coroczne spotkania opłatkowe małopolskich policjantów to wieloletnia tradycja, a także okazja do podziękowań za cały rok wspólnej pracy oraz złożenia świątecznych życzeń. W uroczystym spotkaniu wigilijnym uczestniczyło kierownictwo małopolskiej Policji na czele z nadinsp. Michałem Ledzionem Komendantem Wojewódzkim Policji w Krakowie oraz jego zastępcami. Licznie przybyli również naczelnicy wydziałów Komendy Wojewódzkiej Policji, komendanci jednostek Policji w Małopolsce oraz zaproszeni goście.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Wojewoda Małopolski Krzysztof Jan Klęczar, przedstawiciele Wojska Polskiego, Państwowej Straży Pożarnej, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, ABW, Sądu Okręgowego w Krakowie, Sądu Apelacyjnego w Krakowie, Szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Krakowie oraz Zarządu Arena Kraków Spółka Akcyjna. W opłatkowym spotkaniu uczestniczyła również Pani Grażyna Tęczar – Przewodnicząca oddziału krakowskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939, przedstawiciele Stowarzyszenia Wdów i Sierot po Poległych Policjantach województwa małopolskiego oraz przedstawiciele związków zawodowych policjantów i pracowników cywilnych Policji.
Spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem tradycyjnej polskiej kolędy przez dzieci z Fundacji Ruperta Mayera.
Zebranych gości przywitał nadinsp. Michał Ledzion, szef małopolskiej Policji.  Generał podziękował za wsparcie, które cały czas otrzymujemy od innych zaprzyjaźnionych służb, związkom zawodowym, księżom kapelanom, przedstawicielom organizacji rządowych. Podziękowania skierował również do dzieci z fundacji Ruperta Mayera, które swoim talentem muzycznym wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.
Komendant podkreślił, że to kolejna Wigilia, którą jako Komendant Wojewódzki spędza w garnizonie małopolskim.  -Wigilia to szczególny czas. Chciałbym Państwu i Państwa rodzinom życzyć przede wszystkim spokoju, dużo zdrowia, aby te święta były świętami rodzinnymi pozbawionymi smutków i trosk.  Żebyśmy mogli cieszyć się towarzystwem  swoich rodzin  i przyjaciół, a  w naszych domach zapanowała miłość. Żebyśmy w przyszły rok wchodzili z większym entuzjazmem i satysfakcją,  że ten rok 2024 będzie lepszy dla nas wszystkich – mówił komendant.
Następnie życzenia dla wszystkim zgromadzonych, jak również dla policjantów garnizonu małopolskiego na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie złożył Wojewoda Małopolski Krzysztof Jan Klęczar.
Zaproszeni na dzisiejszą uroczystość policyjni kapelani ksiądz Łukasz Michalczewski i ks. protojerej Andrzej Grycz odmówili modlitwę, po której nadszedł czas na podzielenie się opłatkiem i złożenie  świątecznych życzeń.

 

 

 • zespół muzyczny złożony z dzieci Fundacji Ruperta Mayera
 • Zgromadzeni naczelnicy z komendy wojewódzkiej
 • Zgromadzeni komendanci powiatowi i miejscy
 • Światełko betlejemskie w formie świeczki w kaganku
 • Chłopczyk z Fundacji Ruperta Mayera gra na akordeonie
 • Chłopiec grający na gitarze z Fundacji Ruperta Mayera
 • Magda Balawajder wśród zgromadzonych. Prezes stowarzysznia imienia Woźniczki
 • Grupa osób z fundacji wdów i sierot po zmarłych policjantach
 • Komendant wojewódzki składa życzenia bożonarodzeniowe
 • Wojewoda składa życzenia bożonarodzeniowe
 • Ksiądz katolicki i prawosławny składają życzenia świąteczne
 • zdjęcie opłatków na talerzu
 • Komendant otrzymuje zdobną świecę bożonarodzeniową
 • Komendant wojewódzki składa życzenia chłopcu z fundacji zrzeszającej policyjne wdowy i sieroty
 • wspólne zdjęcie członków fundacji zrzeszającej członków rodzin po zmarłych policjantach wraz z policjantem zespołu prezydialnego Mariuszem Gawilkiem
Powrót na górę strony