Aktualności

Oświęcim. Policjanci zlikwidowali domową wytwórnię papierosów

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy zlikwidowali domową wytwórnię papierosów, zatrzymali jej właściciela i przejęli nielegalną tytoniową kontrabandę.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z KPP w Oświęcimiu, w połowie października 2020 ustalili, że w jednym z oświęcimskich mieszkań prowadzony jest nielegalny wyrób produktów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze chcąc zweryfikować ustalenia przystąpili do działania i przeszukali podejrzane mieszkanie. W trakcie czynności ujawnili krajankę tytoniową oraz około 3000 sztuk papierosów popakowanych w kartony, woreczki foliowe oraz leżących luzem. Ponadto kryminalni zabezpieczyli również pieniądze w kwocie 2600 złotych, które najprawdopodobniej pochodziły z nielegalnego procederu. Wszystkie produkty tytoniowe nie posiadały polskich znaków akcyzy, a właściciel nie posiadał zezwolenia na produkcję tego typu wyrobów.

Funkcjonariusze oszacowali, że chwili wprowadzenia do sprzedaży nielegalnych wyrobów tytoniowych skarb państwa mógł zostać narażony na straty finansowe. Właścicielowi kontrabandy grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do jednego roku.

Powrót na górę strony