Aktualności

Drogowy przestępca doprowadził do kolizji drogowej

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu podczas wykonywania czynności związanych z kolizją drogową zatrzymali drogowego przestępcę. 44 – letni sprawca kolizji wsiadł za kierownicę seata mając w organizmie 0,7 promila alkoholu oraz łamiąc sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło w Noc Wigilijną (24/25.12.2023) o godzinie 1.30 na ulicy Jagiełły w Oświęcimiu. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 44 – letni mieszkaniec Oświęcimia, kierując samochodem marki Seat zderzył się z  samochodem marki Nissan,  którym kierował również mieszkaniec Oświęcimia. Badanie stanu trzeźwości uczestników zdarzenia wykazało, że sprawca kolizji prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości – 0,7 promila alkoholu. Ponadto wsiadł za kierownicę pomimo obowiązującego go zakazu kierowania.
Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie prowadzili pojazdów po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.
 

 

Powrót na górę strony