Aktualności

Policjanci z drogówki pilotowali samochód z chorym mężczyzną

Policjanci z oświęcimskiej drogówki pilotowali samochód 27-letniej mieszkanki Oświęcimia, która do szpitala wiozła swojego partnera potrzebującego pilnej pomocy medycznej.

W sylwestrowe popołudnie policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Oświęcimia. O godzinie 17, na ulicy Konarskiego obok radiowozu zatrzymał się samochód marki Volkswagen, którego kierująca przekazała, że potrzebuje jak najszybciej dotrzeć do szpitala, ponieważ jej 32-letni partner potrzebuje pilnej pomocy medycznej, z uwagi na problemy z sercem.
Policjanci natychmiast powiadomili dyżurnego, po czym włączając sygnały uprzywilejowania rozpoczęli pilotaż do oświęcimskiego SOR-u. Do pilotażu dołączył drugi patrol, który jechał za volkswagenem. W międzyczasie dyżurny oświęcimskiej komendy Policji skontaktował się z ratownikami Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, którym przekazał informację na temat zdarzenia.   
Po przyjeździe na szpitalny parking mundurowi pomogli mężczyźnie dotrzeć do poczekalni SOR, gdzie już czekał na niego lekarz.

 

Powrót na górę strony