Aktualności

Sprawcy kradzieży rozbójniczej już po zarzutach

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze wspólnie z funkcjonariuszami z oświęcimskiej komendy Policji w kilkadziesiąt minut po zdarzeniu zatrzymali dwóch mieszkańców województwa podkarpackiego, podejrzanych o dokonanie kradzieży rozbójniczej na jednej ze stacji paliw.

Do zdarzenia doszło w noc sylwestrową w Zatorze. O godzinie 23.30 pracownice stacji paliw powiadomiły, że podjęły próbę ujęcia złodzieja sklepowego, który ukradł dwie butelki markowego alkoholu. Z relacji zgłaszających wynikało, że nastolatek wybiegł ze sklepu, po czym wsiadł do samochodu marki Audi, który z piskiem opon odjechał ze stacji. Pojazd nie miał tablic rejestracyjnych.
Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze wspólnie z policjantami z oświęcimskiej komendy Policji natychmiast wszczęli poszukiwania sprawców. W niespełna dwie godziny poszukiwany pojazd został odnaleziony na terenie jednej z podzatorskich miejscowości. Stał zaparkowany przed domem, w którym znajdowały się kwatery do wynajęcia. Pojazd miał już założone tablice rejestracyjne. Funkcjonariusze ustalili numer lokalu wynajmowanego przez kierowcę audi. W pokoju zastali dwóch mieszkańców województwa podkarpackiego. 17-latka, który pasował do rysopisu sprawcy kradzieży alkoholu oraz 24-latka, który jak się później okazało, kierował pojazdem w chwili ucieczki ze stacji paliw. Mężczyźni trafili do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Na podstawie zebranych dowodów przedstawiono im zarzuty dokonania kradzieży rozbójniczej. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony