Aktualności

102 nowo przyjętych policjantów wypowiedziało słowa roty ślubowania

Data publikacji 12.01.2024

Dzisiaj (12.01.24r.) w Muzeum Lotnictwa odbyło się ślubowanie 102 nowo przyjętych funkcjonariuszy. W uroczystej zbiórce wziął udział m. in. Wojewoda Małopolski pan Krzysztof Jan Klęczar, kadra kierownicza małopolskiej Policji na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Krakowie nadinsp. Michałem Ledzionem.

W krakowskim Muzeum Lotnictwa odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której 102 funkcjonariuszy złożyło ślubowanie. W tej uroczystości młodym adeptom sztuki policyjnej towarzyszyli zaproszeni goście: Krzysztof Jan Klęczar Wojewoda Małopolski, ks. Łukasz Michalczewski Kapelan Małopolskiej Policji, przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego oraz rodziny ślubujących policjantów.
Apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru KWP w Krakowie i zdania meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Krakowie nadinsp. Michałowi Ledzionowi przez dowódcę uroczystości kom. Rafała Tobołę.
Nadinsp. Michał Ledzion odczytał słowa roty ślubowania, które powtarzali za nim adepci sztuki policyjnej. Kolejno, komendant wręczył każdemu z nich legitymację służbową, a Wojewoda Małopolski wręczył ślubującym zasady etyki zawodowej. Wspólnie pogratulowali nowo przyjętym funkcjonariuszom wyboru zawodu.
Następnie głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion, który przywitał wszystkich zgromadzonych, podkreślając jednocześnie duże znaczenie dzisiejszej uroczystości. Pogratulował i podziękował samorządowcom i przedstawicielom służb współpracujących z Małopolską Policją za codzienne wsparcie na rzecz bezpieczeństwa.
Komendant pogratulował również nowo przyjętym podjętej decyzji, a także życzył odwagi i empatii, które są konieczne, aby służyć drugiemu człowiekowi. Dodał, że złożenie roty ślubowania jest zobowiązaniem przede wszystkim wobec Ojczyzny. Generał podkreślił także, jak ważne w służbie jest przestrzeganie zasad etyki zawodowej. Podziękował również rodzinom ślubujących dziś policjantom.
-Ten dzień zapisze się w Waszym życiorysie w sposób szczególny, złożyliście uroczyste ślubowanie, które między innymi, mówi, że będziecie stanowili o bezpieczeństwie mieszkańców kraju, mieszkańców Małopolski. To wielka odpowiedzialność. Możecie być dumni ze swojego wyboru, jest to praca wymagająca, trudna, ale rola policji w państwie jest nieoceniona, teraz przed Wami pierwszy jej etap – szkolenie. Zdobywajcie wiedzę, szkólcie się, tak abyście w pełni przygotowani mogli dbać, nie tylko o bezpieczeństwo innych, ale także swoje i swoich partnerów z pracy. Wasze umiejętności i determinacja mają  spowodować, że będziecie wracać ze służby cali i zdrowi. - skierował swoje słowa komendant do ślubujących.
Następnie głos zabrał Wojewoda Małopolski Krzysztof Jan Klęczar, który przywitał wszystkich zgromadzonych, a następnie zwrócił się do nowo przyjętych funkcjonariuszy.
-To szczególny dzień dla Was i dla nas, przeszliście żmudną procedurę kwalifikacyjną, ale przed Wami jeszcze trudniejsza droga - służba państwu i dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców. Każdy z Was ma świadomość, że misja, której  się podejmujecie to służba, to nie jest zwykła praca. Ona wypływa nie tylko na Was samych, ale i na Wasze rodziny, dla nas tu obecnych jesteście nadzieją  na przyszłość, nadzieją, która pozwala nam wierzyć, że nasze państwo będzie bezpieczne, wiedząc, że będziecie czuwać na służbie. – mówił wojewoda.
Bądźcie zawsze dumą dla Waszych rodzin i znajomych, gratuluję w imieniu własnym i ministra MSWiA, chcę Wam podziękować, bądźcie dumni każdego dnia, z tego, że służycie w tej formacji. – zakończył przemówienie Klęczar.
Na koniec uroczystości kilka słów powiedział kapelan małopolskiej policji ks. Łukasz Michalczewski.
- Dziękuję za wyróżnienie, jest to dla mnie zaszczyt, że mogę być kapelanem Małopolskiej Policji, i że mogę wspierać tych, którzy służą naszej Ojczyźnie. Jest to piękna służba, ponieważ dotyczy drugiego człowieka i życzę Wam, żebyście zawsze mogli służyć drugiemu człowiekowi. Gratuluję Wam wyboru i będę Was wspierać duchowo całym sercem.
Teraz adeptów czeka szkolenie zawodowe w jednej z policyjnych szkół, gdzie będą zdobywać wiedzę teoretyczną i praktyczną m.in. z zakresu przepisów prawa czy taktyk i technik interwencji. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie.
Po zakończonym szkoleniu policjanci powrócą do swoich jednostek, gdzie będą pełnić codzienną służbę. 19 osób będzie służyć w Komendzie Wojewódzkiej Policji.  Komenda Miejska Policji w Krakowie zyska 13 nowych funkcjonariuszy. 9 policjantów trafi do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, a 6 do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie i do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.
Komenda Powiatowa Policji w Krakowie zyska 11 policjantów. Do Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu trafi 5  funkcjonariuszy,  do KPP w Chrzanowie i Wieliczce  4 policjantów.  Komenda Powiatowa Policji w Brzesku, Limanowej, Myślenicach, Olkuszu, Wadowicach i Zakopanem zyska po 3 nowych policjantów, dwóch funkcjonariuszy będzie służyło  w suskiej i miechowskiej komendzie, a dąbrowska, gorlicka i proszowicka komenda powiatowa zyska po 2 adeptach sztuki policyjnej.

To 6 przyjęcie do Policji w 2023 roku. W 2024 roku Małopolska Policja planuje kolejnych 5 naborów w szeregi Policji.

Małopolska Policja cały czas rekrutuje i zaprasza w swoje szeregi:  
https://malopolska.policja.gov.pl/krk/wolnytekst/21443,Rekrutacja-do-sluzby-w-Policji.html
Zachęcamy do składania podań!

Pamiątkowe zdjęcia ślubujących można znaleźć pod linkiem: link do bazy zdjęć

 

zdjęcie grupowe nowych policjantów z Komnednatem Wojewódzkim i Wojewodą

 • ślubujący policjanci
 • ślubujący policjanci
 • ślubujący policjanci
 • czerwone róże
 • sala w muzeum lotnictwa na które znajdują sie ślubujący policjanci i zaproszeni na uroczystość goście
 • ślubujący policjanci i poczet sztandarowy
 • ślubujący nowo przyjęcuie funkcjonariusze
 • ślubujący nowo przyjęcuie funkcjonariusze
 • policjanci z kompani reprezentacyjnej ze sztandarem
 • Wojewoda z Komendantem wręczają legitymacje
 • Wojewoda z Komendantem wręczają legitymacje
 • Wojewoda z Komendantem wręczają legitymacje
 • ślubujący policjanci stojący w rządzie
 • Komendant Wojewódzki przemawiający do ślubujących policjantów
 • Wojewoda przemawia do ślubujących policjantów
 • ślubująca funkcjonriuszka
 • kapelan przemawiający do nowo przyjętych funkcjonariuszy
 • zdjęcie grupowe komendanta, wojewody z nowo przyjętymi policjantami

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony