Aktualności

Krakowscy policjanci uratowali osobę w kryzysie emocjonalnym

Nieumundurowani funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Krakowie uratowali młodego mężczyznę będącego w kryzysie emocjonalnym. Mężczyzna, stojąc na torowisku, próbował przejść przez barierkę rozdzielającą torowiska wprost pod nadjeżdżający tramwaj. Policjanci wezwali pogotowie, które zabrało go do jednego z krakowskich szpitali.

14 stycznia br., nieumundurowani funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Krakowie patrolując ulice miasta, zauważyli mężczyznę stojącego na torach tramwajowych, który próbował przejść przez barierkę rozdzielającą torowiska, mimo nadjeżdżającego tramwaju. Natychmiast podjęli działania, aby zapobiec tragedii. Podczas interwencji zauważyli na spodniach mężczyzny ślady krwi, co wzbudziło dodatkowe zaniepokojenie. Po rozpytaniu mężczyzna przyznał, że jest w trudnej sytuacji emocjonalnej. Okazało się, że był również poszukiwany jako osoba zaginiona. Natychmiastowa reakcja funkcjonariuszy uchroniła mężczyznę przed tragicznym finałem. Dzięki ich zaangażowaniu potrzebujący pomocy młody mężczyzna, trafił pod opiekę lekarzy.

Policja apeluje o rozwagę i empatię wobec osób przeżywających trudności emocjonalne oraz zachęca do korzystania z dostępnych środków wsparcia, takich jak linie telefoniczne dla osób w kryzysie czy profesjonalne usługi psychologiczne.

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich zmaga się z problemami natury psychicznej, nie wahaj się szukać pomocy. Do dyspozycji są liczne instytucje, które oferują wsparcie osobom w kryzysie psychicznym. Można skorzystać z pomocy telefonicznej:

800 70 22 22 - Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym Bezpłatnie. Całą dobę.7 dni w tygodniu.

800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu.

116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu

116 123 - Poradnia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym (Kryzysowy Telefon Zaufania). Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu

112 - W razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia. Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu

Po bezpłatną pomoc psychologiczną i fachowe wsparcie w sytuacji kryzysu psychicznego można zwrócić się do specjalistów również za pośrednictwem czatu lub e-maila, m.in. na poniższych stronach internetowych.

SOS Czat dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka

www.brpd.gov.pl/sos-czat

Platforma wsparcia, przeznaczona dla osób doświadczających kryzysu psychicznego, emocjonalnego, ekonomicznego czy prawnego

www.116SOS.pl , www.116sos.pl/formularz

Napisz do specjalisty portalu Życie warte jest rozmowy

www.zwjr.pl/napisz-do-specjalisty

Czat / kontakt e-mail ze specjalistą Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym

www.centrumwsparcia.pl  lub www.liniawsparcia.pl

• Napisz do specjalisty Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111

www.116111.pl/napisz

Można również zwrócić się o pomoc do lekarza psychiatry lub psychologa.

Pamiętaj, że nie jesteś sam. Istnieje wiele osób, które chcą Ci pomóc.

Powrót na górę strony