Aktualności

Małopolscy Policjanci grają z WOŚP

Już w najbliższą niedzielę (28.01.2024 r.) odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej imprezy charytatywnej jest zebranie środków na zakup sprzętu medycznego, służącego do leczenia pacjentów oddziałów pulmonologicznych.

Tak jak w latach ubiegłych  i w tym roku małopolscy policjanci zadbają o bezpieczeństwo podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mundurowi prowadzą już w sztabach szkolenia dla wolontariuszy, a  w niedzielę będą pilnować bezpieczeństwa kwestujących i kontrolować, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione. W tym roku małopolscy policjanci aktywnie włączają się także w granie dla WOŚP oraz w licytacje.  
28 stycznia br., w  wielu miastach Małopolski staną stoiska profilaktyczno- informacyjne, przy których policjanci będą informować o bezpieczeństwie. Takie stoiska pojawią się w krakowskim centrum handlowym „Serenada” oraz w centrum handlowym „Kazimierz”. Stoiska będą również  na płycie Rynku w  Nowym Sączu, w MCK w Nowym Targu, w Centrum Kultury w Oświęcimiu, jak również na Rynku w Myślenicach i w Zespole Szkół w Bochni. Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zachęcają również do wzięcia udziału w licytacji na rzecz Orkiestry.

W Krakowie na Bulwarach Wiślanych  odbędzie się 11 bieg Wielkich Serc. 

Dużo w tym dniu, będzie się działo w powiecie tarnowskim!

Policjanci z Tarnowa rozegrają charytatywny turniej  piłki nożnej,  podczas którego nastąpi zbiórka  środków pieniężnych na WOŚP. Tarnowscy policjanci oraz pracownicy cywilni będą również w tym dniu honorowo oddawać krew. W kilku miejscach powiatu tarnowskiego będą zorganizowane pokazy sprzętu policyjnego. Będzie go  można oglądać na płycie tarnowskiego  Rynku, na placu Sobieskiego, w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie oraz w Rynku w Tuchowie.   
Wszyscy, którzy w tym dniu będą uczestniczyć w graniu dla WOŚP muszą pamiętać o kilku zasadach, aby nie zostać oszukanym czy okradzionym.  

Drogi darczyńco!

•    Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;
•    Dodatkowo identyfikator musi mieć logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (słynne serce);
•    Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator w widocznym miejscu, jeśli go nie widzisz możesz poprosić o okazanie;
•    Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany numer kwestującego, ten sam, który widnieje na identyfikatorze.
•    Każdy wolontariusz musi mieć ze sobą „serduszkowe” naklejki.
 
Drogi wolontariuszu!

•    Nie prowadź zbiórki w miejscach mało uczęszczanych, słabo oświetlonych ulicach, oraz w miejscach, które wydają się niebezpieczne.
•    Unikaj prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!
•    Staraj się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe, opiekę osób dorosłych.  
•    Wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszaj się w grupie, korzystaj z pomocy znajomych lub bliskich.

Apelujemy do wszystkich wolontariuszy oraz osób włączających się w zbiórki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, o zwracanie się o pomoc do Policji, jeżeli  zajdzie taka potrzeba.

Życzymy pełnych puszek!

 

Powrót na górę strony