Aktualności

Sprawcy rozboju w rękach policjantów z Andrychowa 

Andrychowscy policjanci zatrzymali 23, 24 i 26-latka podejrzanych o rozbój na mieszkańcu gminy Wieprz. Wobec najmłodszego z mężczyzn prokurator zastosował policyjny dozór, natomiast 24 i 26- latek trafili do aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet do 15 lat więzienia. 

Kilka dni temu, andrychowski komisariat został powiadomiony o pobiciu, do którego miało dojść dzień wcześniej na terenie Wieprza. Jak ustalili policjanci, pokrzywdzony spotkał się w umówionym miejscu ze swoim dawno nie widzianym znajomym, z którym następnie przejechał samochodem w rejon rzeki Wieprzówki. Tam, chwilę później dotarli dwaj zamaskowani mężczyźni, którzy siłą wyciągnęli pokrzywdzonego z pojazdu i przewrócili na ziemię. Cała trójka kopała mężczyznę po głowie, po czym zabrali mu telefon i portfel, w którym znajdował się m.in. dowód osobisty, karty bankomatowe, pieniądze w kwocie 150 zł i słuchawki bezprzewodowe.

Poszkodowany trafił do szpitala, gdzie okazało się, że ma poważne obrażenia. Zaangażowani w sprawę policjanci z Andrychowa, 25 stycznia br., zatrzymali osoby odpowiedzialne za to przestępstwo. Był to 23 i 26- letni mieszkaniec gminy Andrychów oraz 24-latek z terenu gminy Wieprz. Najstarszy z mężczyzn okazał się być poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu i odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności.

Mężczyźni usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej w Wadowicach zarzut rozboju, do którego się przyznali. Wobec 23-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, 24-latek trafił do aresztu na najbliższe trzy miesiące, natomiast najstarszy z mężczyzn, zgodnie z dyspozycją sądu, został doprowadzony do zakładu penitencjarnego, gdzie będzie odbywał orzeczoną wobec niego karę. Wobec niego prokurator również zawnioskował do sądu o zastosowanie trzymiesięcznego aresztu, do którego sąd się przychylił.
W trakcie przeprowadzonych czynności częściowo odzyskano mienie utracone przez pokrzywdzonego. 

Mężczyznom za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 2 do nawet 15 lat.
 

Powrót na górę strony