Aktualności

Potrącenie dwójki nastolatków na przejściu dla pieszych 

Dziś (2.02.2024) o godzinie 6.50 służby ratunkowe interweniowały w Zatorze na ulicy Oświęcimskiej, gdzie doszło do potrącenia dwójki nastolatków.

W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 53  – letni mieszkaniec gminy Oświęcim, kierując samochodem marki Toyota na przejściu dla pieszych potrącił rodzeństwo; 18 – letnią mieszkankę gminy Zator oraz jej 15 letniego brata. W wyniku zdarzenia chłopiec nie doznał poważniejszych obrażeń ciała, natomiast 18 – latka została przewieziona na badania do szpitala.

W trakcie dalszych czynności ustalone zostaną dokładne okoliczności tego zdarzenia drogowego.Podziękowania za prawidłową reakcję należą się świadkom, którzy natychmiast udzielili pierwszej pomocy pokrzywdzonym oraz wezwali służby.

Policjanci apelują do kierowców, aby zmniejszyli prędkość, a także aby zachowali koncentrację i uwagę za kierownicą, zwłaszcza zbliżając się do przejścia dla pieszych lub jadąc drogą wzdłuż której nie ma chodnika.
Do pieszych apelują, aby wchodzili na przejście dopiero w chwili gdy upewnią się, że nic nie nadjeżdża lub samochody z obu stron jedni zatrzymały się. Niezwykle ważne dla bezpieczeństwa pieszego jest również zakładanie elementów odblaskowych nawet w obszarze zabudowanym.
 

Powrót na górę strony