Aktualności

Zajęcia dla dzieci z krakowskimi policjantami ruchu drogowego

Policjanci krakowskiej drogówki, spotykają się z dziećmi w placówkach oświatowych. Podczas spotkań przedszkolaki i uczniowie poznają i przypominają sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci dowiadują się też, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas nadchodzących ferii.

W dniach od 30 stycznia do 1 lutego br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadzili zajęcia z bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla uczniów i przedszkolaków. Spotkania odbyły się w Społecznej Szkole Podstawowej nr 1 przy ulicy Fortecznej, Szkole Podstawowej przy ulicy Malborskiej oraz Przedszkolu nr 94 na osiedlu Ogrodowym. Celem spotkań było przede wszystkim przedstawienie zasad poruszania się po drodze oraz bezpiecznego odpoczynku w trakcie ferii. Omówiono prawidłowe przechodzenie przez ulicę przypominając, by robić to na wyznaczonych przejściach dla pieszych i stosując się do sygnalizacji świetlnej.
Mundurowi rozmawiali z uczniami i przedszkolakami o tym, jak ważną rolę spełniają elementy odblaskowe umieszczone w sposób widoczny dla kierujących. Wyjaśnili, że piesi są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i ta grupa użytkowników dróg musi szczególnie uważać, aby uniknąć wypadku. Podczas zajęć z uczniami klas od VI do VIII przedstawiono analizę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie miasta Krakowa. Miało to na celu uświadomienie młodzieży o skali zdarzeń drogowych, spowodowanych niestosowaniem się do przepisów ruchu drogowego i niezachowaniem należytej ostrożności.
Od 12 lutego br. w województwie małopolskim dzieci będą korzystać z odpoczynku podczas ferii, dlatego policjanci omawiali zagrożenia mogące wystąpić podczas zimowych zabaw. Funkcjonariusze apelowali, aby nie wchodzić na zamarznięte zbiorniki wodne, nie bawić się na jezdni i jej bezpośrednim sąsiedztwie oraz nie zjeżdżać na sankach z górki, która prowadzi bezpośrednio na ulicę.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, włączając się w rozmowy o bezpieczeństwie i zadając policjantom ważne pytania dotyczące omawianej tematyki.

 

Powrót na górę strony