Aktualności

„Bezpieczne Ferie 2024” w powiecie gorlickim

Policjanci z powiatu gorlickiego prowadzą działania pn. „Bezpieczne Ferie 2024”, spotykając się z dziećmi i młodzieżą.

Jak co roku przed okresem ferii zimowych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach i jednostek podległych spotykają się z dziećmi w szkołach i przedszkolach, aby porozmawiać z nimi na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu w okresie ferii zimowych. Funkcjonariusze omawiają, do jakich zagrożeń może dojść zarówno w trakcie spędzania wolnego czasu w miejscu zamieszkania, jak też na zorganizowanych wyjazdach czy w trakcie pobytu na stokach narciarskich. Właśnie bezpieczeństwo w miejscach uprawiania sportów zimowych jest szczególnie ważne i jak co roku w ramach kampanii „kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” policjanci przypominają uczestnikom spotkań o dekalogu narciarza międzynarodowej federacji narciarskiej, a także o obowiązku noszenia kasku ochronnego przez dzieci młodzież do ukończenia 16 roku życia. Przestrzegają także przed zabawami zimowymi w pobliżu dróg, a także przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne lub rzeki.
Przypominamy, że po raz kolejny w tym roku Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, organizuje konkurs plastyczno-filmowy „śnieżny dekalog” trwający do 8 marca, w którym mogą uczestniczyć dzieci do 16 roku życia, a dotyczy on głównie bezpiecznego spędzania czasu w trakcie zabaw i uprawiania sportu na śniegu. Zachęcamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Komendy Głównej Policji oraz innych jednostek policji.
Ponadto policjanci już od kilku tygodni, czyli od początku ferii zimowych w innych województwach, częściej kontrolują miejsca, w których przebywają dzieci i młodzież na zorganizowanym grupowym wypoczynku, stoki narciarskie, a także miejsca grupowania się nieletnich, na terenie powiatu gorlickiego. Takie działania kontynuowane będą do zakończenia wszystkich ferii zimowych. Informujemy także o możliwości przeprowadzenia kontroli autokaru przed wyjazdem dzieci na zorganizowany wypoczynek. Potrzebę takiej kontroli prosimy zgłaszać przez stronę Internetową Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, zakładka: Małopolska Policji e-usługi lub telefonicznie na numer: 47 8344291, lub 47 8344215.

 

Powrót na górę strony