Aktualności

Podsumowanie akcji „Prędkość” w powiecie wadowickim

6 lutego br., policjanci z wadowickiej drogówki przeprowadzili akcję pn. „Prędkość”, podczas której skontrolowali łącznie 64 pojazdy. W wyniku kontroli ujawnili 53 przekroczenia prędkości, 3 kierowcom zatrzymali prawa jazdy

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Mimo, że policjanci cały czas ponawiają apele o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach i przypominają, że nadmierna prędkość może być przyczyną tragedii, na drogach nie brakuje takich kierowców, którzy ograniczenia prędkości traktują wybiórczo, a do wyznaczonego celu chcą dotrzeć wcześniej niż jest to możliwe.

Aby eliminować takie zachowania, policjanci ruchu drogowego przeprowadzili 6 lutego br. akcję pn. „Prędkość”, podczas której skontrolowali łącznie 64 pojazdy. W wyniku kontroli ujawnili 53 przekroczenia prędkości, w tym 3 kierowcom zatrzymali prawa jazdy. Pierwszym z nich był kierowca opla, który w miejscowości Łękawica przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h. Za dużo na liczniku miał również kierowca audi, który jechał przez Radoczę z prędkością 109 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”.

Rekordzistą okazał się kierujący audi, który w Jaroszowicach pędził z prędkością 136 km/h. Tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 86 km/h. Wszyscy kierowcy stracili prawa jazdy na trzy miesiące, zostali ukarani mandatami karnymi, a na ich konto trafiły punkty karne.   

W działaniach uczestniczyło 10 funkcjonariuszy ruchu drogowego. 

Apelujemy do kierowców o rozsądek na drodze i ściągnięcie nogi z gazu.
 

Powrót na górę strony