Aktualności

Podsumowanie weekendowej pracy policjantów ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie

Policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie w miniony weekend na drogach powiatu krakowskiego ujawnili 2 przestępstwa i 128 wykroczeń, w efekcie których nałożyli 101 mandatów karnych. Jeden z kierujących stracił też prawo jazdy.

W miniony weekend (od 9 do 11 lutego br.) na drogach powiatu krakowskiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie skontrolowali 261 pojazdów, ujawniając przy tym 128 wykroczeń. W wyniku popełnionych naruszeń policjanci nałożyli 101 mandatów karnych, skierowali 1 wniosek o ukaranie do sądu, a pozostałe osoby pouczyli.
Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili także kierującego, który nie zastosował się do orzeczonego przez sąd środka karnego – zakazu prowadzenia pojazdów, co stanowi przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Kolejny kierujący posiadał decyzję o cofnięciu uprawnień do prowadzenia pojazdów, co z kolei zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.
W tracie sprawdzenia stanu technicznego w 9 kontrolowanych pojazdach policjanci ujawnili nieprawidłowości, co skutkowało zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych.
W czasie całego weekendu, na drogach powiatu krakowskiego, policjanci zostali wezwani na miejsce 10 kolizji drogowych.

 

Powrót na górę strony