Aktualności

Zaginiony, odnaleziony przez tarnowskich policjantów

Kilka godzin trwały poszukiwania 36-latka z DPS w powiecie tarnowskim po tym, jak w krótkich spodenkach i podkoszulku wyszedł z placówki i do niej nie wrócił. Mężczyzna został odnaleziony kilka kilometrów dalej z objawami wyziębienia. 

W sobotę tj.10.02 br., o godzinie 16, pielęgniarka z jednego z domów pomocy społecznej z powiatu tarnowskiego powiadomiła tarnowskich policjantów o tym, że około godziny 16:00 z placówki wyszedł jej pensjonariusz i do niej nie powrócił. Mężczyzna to 36-latek, leczony farmakologicznie, niezaradny życiowo, lekko ubrany jedynie w spodenki i podkoszulek. 

Na miejsce skierowano policjantów ruchu drogowego, sztabu, prewencji z Tarnowa, a także mundurowych z komisariatów gminnych. Do poszukiwań wysłano został także przewodnika z psem służbowym. Zostały powiadomione sąsiednie jednostki Policji, a dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wysłał stosowny komunikat do wszystkich jednostek podległych garnizonowi małopolskiemu. Trwające kilka godzin poszukiwania przyniosły żądany skutek. Przed godziną 21, mężczyznę skulonego na przystanku, kilka kilometrów od ośrodka odnalazł patrol ruchu drogowego.

36-latek był wyziębiony i nie orientował się w terenie. W rozmowie z policjantami twierdził, że się zgubił i nie wie jak trafić do swojego domu. Został on przekazany zespołowi ratownictwa medycznego. W poszukiwaniach trwających niespełna 5 godzin wzięło udział kilkunastu policjantów z tarnowskiej komendy, a także okoliczni ochotnicy. 

Powrót na górę strony