Aktualności

Bezpieczny Kierowca podczas zimowych ferii – akcja policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie

W poniedziałek 12 lutego br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie na małopolskich drogach prowadzili akcję profilaktyczną skierowaną do kierowców. Polegała ona na przekazywaniu kontrolowanym kierowcom specjalnie przygotowanych ulotek zawierających limity prędkości na poszczególnych drogach oraz zasady poruszania się w tunelu. Działania prowadzone były w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2024”.

Podczas zimowego wypoczynku policjanci szczególnym nadzorem obejmują główne ciągi komunikacyjne prowadzące do górskich miejscowości, na których natężenie ruchu w tym czasie jest bardzo duże. W celu zapewnienia bezpieczeństwa podróżnym funkcjonariusze nadzorują i upłynniają ruch, pomagają uczestnikom ruchu drogowego bezpiecznie dojechać do celu podróży. Jednakże reagują również na wykroczenia w ruchu drogowym, które przyczyniają się do powstawania groźnych wypadków drogowych.
Podczas prowadzonych kontroli drogowych policjanci przestrzegali kierujących przed niebezpiecznymi zachowaniami na drogach. Przypominali o podstawowych zasadach ruchu drogowego, aby wyjazdy i powroty z zimowego wypoczynku były bezpieczne i spokojne.  
 

 

Powrót na górę strony