Aktualności

Akcja profilaktyczna „Dbaj o bezpieczeństwo ukochanej osoby”

Data publikacji 19.02.2024

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z nauczycielem CSR i uczennicami technikum logistycznego o profilu ratownictwo medyczne z Powiatowego Zespołu Numer 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Brzeszczach, przeprowadzili akcję profilaktyczną pn. „Dbaj o bezpieczeństwo ukochanej osoby”.

Akcję przeprowadzono w czwartek (15.02.br.) w Bulowicach przy drodze krajowej nr 52. Policjanci zwracali uwagę na kierowców popełniających wykroczenia, w tym w szczególności przekraczających  dozwoloną prędkość. W przypadku ujawnienia wykroczenia oprócz pouczenia i omówienia konsekwencji, proponowali możliwość wzięcia udziału w lekcji z zakresu reagowania na zdarzenie drogowe oraz udzielania pierwszej pomocy. Gdy kierowca wyraził zgodę uczennice technikum logistycznego o profilu ratownictwo medyczne oraz ich nauczyciel z Centrum Szkolenia Ratownictwa, przy wykorzystaniu fantoma, uczyli kierujących prawidłowego prowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Kierowcy dowiedzieli się jak zabezpieczyć miejsce wypadku, jak wyciągać rannych z pojazdów, jak ich ułożyć, jak tamować krwawienia. Powyższe umiejętności mogą okazać się pomocne zarówno w domu, czy też w chwili wypadku drogowego, gdy pomocy będą potrzebować najbliżsi lub inni uczestnicy zdarzenia.  
O tym, że takie akcje ciągle są potrzebne może świadczyć reakcja kierujących, którzy ze skupieniem i zaangażowaniem wykonywali zadania w ramach instruktażu,
a następnie dziękowali za niezwykłą lekcję pierwszej pomocy.  
Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby na drodze zawsze byli uważni i kierowali się rozsądkiem, wtedy bezpiecznie dotrą do celu podróży.
 

 

  • nauczuciel i kierowca przy fantomie obok uczennice
  • nauczyciel przy fantomie w tle radiowóz i policjant
  • mężczyzna przy fantomie obok uczennica i nauczyciel
Powrót na górę strony