Aktualności

Bezpieczne Ferie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie

Policjanci krakowskiej drogówki spotkali się z dziećmi w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Emmanuel w celu przypomnienia zasad bezpieczeństwa na drodze oraz podczas ostatnich dni odpoczynku w ferie. Dzieci wysłuchały policyjnych rad oraz zadawały wiele pytań, na które funkcjonariusze chętnie odpowiadali.

21 lutego br. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie spotkali się z dziećmi w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Emmanuel na osiedlu Uroczym. W trakcie prelekcji mundurowi poruszyli tematy związane z zasadami bezpiecznego  poruszania się po drogach oraz zwrócili uwagę na konieczność korzystania z elementów odblaskowych, dzięki którym szczególnie po zmroku, pieszy jest bardziej widoczny dla kierowców. Funkcjonariusze przypomnieli również o zasadach poruszania się rowerzystów. Dzieci dowiedziały się, że kończąc 10 rok życia, powinny posiadać kartę rowerową, aby móc samodzielnie jeździć po drodze publicznej jednośladem.
Mundurowi omówili także temat dotyczący bezpiecznego korzystania z komunikacji miejskiej, ponieważ uczniowie na kolejne dni mają zaplanowane wycieczki autobusem i tramwajem. Policjanci podkreślali jak ważne jest podczas jazdy trzymanie się poręczy, uchwytu, czy oparcia siedzenia, aby uniknąć przewrócenia się podczas gwałtownego hamowania. Ponadto policjanci zwrócili uwagę, że należy pamiętać, o innych osobach i w razie potrzeby ustąpić miejsca jeżeli zauważymy osobę niepełnosprawną, starszą, czy kobietę w ciąży.
Przypominanie o zasadach bezpieczeństwa i uświadamianie o potencjalnych zagrożeniach jest bardzo ważnym elementem edukacji dzieci i młodzieży.

 

Powrót na górę strony