Aktualności

Młody kierowca podejrzany o posiadanie narkotyków i prowadzenie samochodu pod ich wpływem 

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed podczas kontroli drogowej zatrzymali 19 – letniego mieszkańca Oświęcimia. Młody kierowca wpadł na wykroczeniu. Jest podejrzany o posiadanie narkotyków i kierowanie pod wpływem marihuany i amfetaminy.

W piątek (23.02.br.) wieczorem policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Oświęcim. Tuż przed godziną 19, w miejscowości Zaborze na ulicy Porębskiej do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Renault, którego kierowca jechał z prędkością 72 km/h na odcinku o ograniczeniu do 50 km/h. Za kierownicą auta siedział 19 – letni mieszkaniec Oświęcimia.  

Badanie stanu trzeźwości przy użyciu alkotestera w wydychanym powietrzu nie wykazało u niego alkoholu. Pozytywny wynik dało jednak badanie przeprowadzone przy użyciu narkotestu. W ślinie mężczyzny wykazał on obecność dwóch narkotyków: amfetaminy i marihuany. Podczas przeszukania mężczyzny policjanci znaleźli młynek do mielenia suszu, w którym znajdował się susz roślinny. W związku z  powyższym kierowca został zatrzymany. Do badań toksykologicznych została mu pobrana krew. Przeprowadzone przez policjantów Wydziału Kryminalnego badanie zabezpieczonego suszu wykazało, że w młynku znajdowała się marihuana.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna. Za posiadanie narkotyków również grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.


 


 

Powrót na górę strony