Aktualności

Mieszkanki Nowego Targu oszukane metodą „na policjanta”

Dwie siostry z Nowego Targu w wieku 80 i 83 lata uwierzyły osobom podającym się za policjantów, że są w niebezpieczeństwie i na klamce swojego domu wywiesiły reklamówkę z pieniędzmi. Kobiety straciły ponad 80 tysięcy złotych.

Wczoraj po południu, 83-letnia nowotarżanka odebrała telefon od kobiety podającej się za policjantkę, która w rozmowie przekazała, że jej dom jest obserwowany przez cudzoziemców i grozi jej niebezpieczeństwo. Dalszą rozmowę kontynuował mężczyzna, który również przedstawił się jako policjant. Wykorzystując zdenerwowanie starszej Pani, nakazał włożyć wszystkie pieniądze jakie ma w domu i wywiesić na zewnętrznej klamce domu. 83-latka mieszkała ze swoją o 3 lata młodszą siostrą. Wystraszone kobiety postąpiły zgodnie z instrukcjami fałszywego policjanta - spakowały wszystkie swoje oszczędności i wywiesiły w reklamówce na klamce. Zgodnie z uzgodnieniami -oszust miał zrobić tylko zdjęcie pakunku. Reklamówka zniknęła, a seniorki straciły ponad 80 tysięcy złotych.
Przestrzegamy przed osobami nieznajomymi, które dzwonią do naszego domu i informują, że grozi nam niebezpieczeństwo. Pamiętajmy, że oszustom nie chodzi o nasze bezpieczeństwo, tylko o nasze pieniądze.  
Seniorze nie daj się oszukać!

 

Powrót na górę strony