Aktualności

Podsumowanie ferii zimowych na drogach powiatu krakowskiego

Data publikacji 28.02.2024

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie w okresie ferii zimowych na drogach powiatu krakowskiego ujawnili ponad 4 tysiące wykroczeń, przy czym nałożyli 2237 mandatów karnych i skierowali 37 wniosków o ukaranie do sądu. Podczas kontroli policjanci ujawnili też 46 osób nietrzeźwych, a 24 kierujących straciło prawo jazdy.

Przez okres ferii zimowych (od 12 do 25 lutego br.) policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie skontrolowali 5057 pojazdów, w tym 23 autokary, ujawniając przy tym 4034 wykroczenia w ruchu drogowym. W wyniku ujawnionych naruszeń funkcjonariusze nałożyli 2237 mandatów karnych, wobec 37 osób skierowali wnioski o ukaranie do sądu, a pozostałych kierowców pouczyli.
Podczas kontroli stanu trzeźwości kierujących, okazało się, że 46 z nich było nietrzeźwych.
24 kierującym za popełnione naruszenia (głównie dot. jazdy pod wpływem alkoholu i przekroczenia dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym) policjanci zatrzymali prawa jazdy.  
Podczas kontroli funkcjonariusze zatrzymali również blisko 100 dowodów rejestracyjnych od pojazdów niesprawnych technicznie, nieposiadających aktualnych badań technicznych oraz uszkodzonych ze względu na udział w kolizjach.
W okresie ferii policjanci zostali wezwani na miejsce 1 wypadku i 89 kolizji, do których doszło na terenie powiatu krakowskiego.

 

Powrót na górę strony