Aktualności

Natychmiastowa reanimacja uratowała życie 89-latka

Policjanci ruchu drogowego prowadzili reanimację 89-latka, który stracił przytomność i przestał oddychać. Mundurowi przejęli czynności ratunkowe, które rozpoczął świadek zdarzenia, a następnie do przyjazdu karetki pogotowia wspólnie ze strażakami nieprzerwanie walczyli o życie mężczyzny.

Wczoraj (28 lutego br.), policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy, podczas wykonywanych czynności służbowych na terenie Spytkowic, zostali powiadomieni od jednego z kierujących, że na ul. Rynek trwa reanimacja starszego mężczyzny. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie jeden z mieszkańców Spytkowic udzielał pierwszej pomocy leżącemu na chodniku mężczyźnie. Stróże prawa przejęli reanimację. Po kilku minutach na miejsce przyjechali policjanci z posterunku Policji oraz druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Spytkowicach, którzy wspólnie z policjantami wadowickiej drogówki prowadzili resuscytacje krążeniowo-oddechową przy użyciu AED. Gdy na miejsce dotarł zespół ratownictwa medycznego podjął dalsze czynności ratownicze. 89-latek został przewieziony do szpitala w Wadowicach, gdzie trafił pod opiekę lekarzy.
Wzorowa postawa mieszkańca Spytkowic, który rozpoczął walkę o życie 89-latka oraz zdecydowane działanie policjantów i strażaków, pozwoliły uratować życie mężczyzny.

 

Powrót na górę strony