Aktualności

Areszt dla ulicznego agresora

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji w areszcie śledczym osadzili 41 – letniego mieszkańca gminy Oświęcim. Mężczyzna jest podejrzany o groźby karalne, naruszenie ciała ekspedientki oraz uszkodzenie mienia. 

W piątek (8.03.br.), po południu policjanci otrzymali zgłoszenia, dotyczące agresywnego, nietrzeźwego mężczyzny, który kostkami brukowymi obrzucił jeden z domów jednorodzinnych w miejscowości Włosienica. Inne zgłoszenie z tej samej miejscowości dotyczyło mężczyzny, który wszczął awanturę w jednym ze sklepów. W miejsca gdzie doszło do zdarzeń niezwłocznie udały się patrole. Po ustaleniu rysopisu agresora wszczęto jego poszukiwania. Po kilkunastu minutach na jednym z przystanków autobusowych zatrzymano poszukiwanego mężczyznę. Okazało się, że jest to 41 – latek z gminy Oświęcim. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,8 promila alkoholu.

W sobotę (9.03.2024), na podstawie zebranych przez funkcjonariuszy dowodów, zatrzymany usłyszał prokuratorskie zarzuty gróźb karalnych, uszkodzenia mienia oraz naruszenia nietykalności cielesnej. Ponadto prokurator chroniąc osoby pokrzywdzone wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego. 

W niedzielę (10.03.2024) policjanci doprowadzili 41 – latka do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu, gdzie sędzia, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym, przychylił się do wniosku prokuratora, wydając postanowienie o trzymiesięcznym areszcie dla 41 – latka.
Za naruszenie nietykalności cielesnej grozi kara do roku pozbawienia wolności, za groźby karalne grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony