Aktualności

Pijany jechał hulajnogą elektryczną

Data publikacji 11.03.2024

2500 złotych mandatu karnego nałożyli policjanci bocheńskiej drogówki na 34-letniego mieszkańca Bochnia. Mężczyzna, mając w organizmie prawie promil alkoholu kierował hulajnogą elektryczną.

W piątek (8 marca br.) policjanci tuż przed 16 policjanci z bocheńskiej drogówki patrolowali teren miasta. Mundurowi, reagując na napotkane wykroczenia na jednej z ulic mundurowi zauważyli mężczyznę poruszającego się hulajnogą elektryczną. Użytkownik tego pojazdu miał wyraźne problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy, dlatego policjanci zatrzymali go do kontroli. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego wylegitymowali go i sprawdzili stan jego trzeźwości. Badanie potwierdziło wcześniejsze przypuszczenia mundurowych - 34-letni mieszkaniec Bochni miał w organizmie prawie 1 promil alkoholu. Według przepisów prawa kierujący popełnił wykroczenie, za które został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.   
Apelujemy o rozwagę! Przypominamy również, że za jazdę hulajnogą elektryczną po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych, natomiast za jazdę hulajnogą w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych.

 

Powrót na górę strony