Aktualności

70-letni kierujący był pijany

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego interweniowali wobec kierującego, który prowadził pojazd mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ujęty przez mieszkańca Wadowic i Suchej Beskidzkiej.

W sobotę (9 marca br.), policjanci z wadowickiej drogówki otrzymali zgłoszenie o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierującego na terenie Wadowic. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec Wadowic, jadąc za pojazdem marki Skoda, zaniepokoił się  jego stylem jazdy który mógł wskazywać, że kierujący jest nietrzeźwy.

Wadowiczanin wykorzystując odpowiedni moment, zajechał mu drogę swoim pojazdem, a następnie podbiegł do kierowcy i uniemożliwił mu kontynuowanie dalszej jazdy zabierając kluczyki ze stacyjki. Jadący za nimi  mieszkaniec Suchej Beskidzkiej również zatrzymał swój samochód, tak aby kierowca skody nie mógł wykonać manewru cofania, a następnie powiadomił Policję. Od siedzącego za kierownicą skody mężczyzny wyraźnie było czuć alkohol. Przeprowadzone przez mundurowych  badanie wykazało w organizmie 70-latka ponad 2,2 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, mieszkańcowi powiatu wadowickiego, grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.

Dzięki czujności mieszkańca Wadowic i Suchej Beskidzkiej i ich właściwej postawie, z drogi wyeliminowany został nietrzeźwy kierowca, który stanowił śmiertelne zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Policja dziękuje za pomoc i ujęcie obywatelskie drogowego przestępcy, prosząc o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze i zwracanie uwagi na kierowców poruszających się w sposób niepewny, jadących od jednej strony jezdni do drugiej czy przekraczających oś jezdni. O każdej takiej sytuacji informujmy Policję, która podejmie właściwe kroki w stosunku do nieprzepisowego kierowcy i pociągnie go do odpowiedzialności prawnej.

Powrót na górę strony