Aktualności

Wizyta uczniów w nowotarskiej komendzie

Wychowankowie Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo Opiekuńczych w Nowym Targu odwiedzili policjantów w komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu.

13 marca br. w progi nowotarskiej komendy zawitali szczególni goście. Wychowanków  Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo Opiekuńczych w Nowym Targu wraz z opiekunami w recepcji przywitali policjanci. Uczniowie zobaczyli jak pracują policjanci, zwiedzili jednostkę i niektóre pomieszczenia. Z dużą ciekawością słuchali technika kryminalistyki, który opowiedział im o swojej pracy, pokazał jak wygląda zabezpieczanie śladów oraz pobieranie odcisków. W sali konferencyjnej  policjant zajmujący się na co dzień profilaktyką przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa w szkole, na drodze i w sieci. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali wskazówek i porad jak być bezpiecznym. Policjanci zaprezentowali broń oraz wyposażenie funkcjonariusza. Każdy mógł obejrzeć z bliska kamizelkę kuloodporną, kajdanki i broń. Wszyscy uczniowie na pamiątkę zrobili sobie odciski linii papilarnych. Ogromne uśmiechy na twarzach pojawiły się na widok radiowozów i quadów policyjnych. Każdy mógł zobaczyć jak w środku wygląda radiowóz, usłyszeć sygnały dźwiękowe, a nawet wsiąść do środka i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Na zakończenie spotkania, w trosce o bezpieczeństwo wszyscy goście otrzymali opaski i breloki odblaskowe.
To była już kolejna wizyta uczniów w nowotarskiej komendzie. Każde spotkanie budzi jednak wiele emocji, a w pamięci pozostaje wiele niezapomnianych wrażeń.    

 

 

 

  • policjantka pobiera odciski palców
  • dwóch chłopców pozuje do zdjęcia jeden z nich ubrany jest w strój typu PZ
  • dzieci siedzą w radiowozie z prawe strony stoi policjant
  • policjant pokazuje ulotkę chłopcu
  • policjant rozmawia z grupą uczniów
  • technik pobiera odciski palców uczniowie się przyglądają
Powrót na górę strony