Aktualności

Rozbój na 59 - latku 

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie zatrzymali parę podejrzaną o rozbój. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna zaatakował pokrzywdzonego na ulicy. Napastnikowi miała pomagać kobieta. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

17 marca br. około godz. 17, oficer dyżurny komendy w Chrzanowie skierował patrol na ul. Kusocińskiego, gdzie według zgłoszenia miało dojść do pobicia mężczyzny i kradzieży jego portfela. Jak ustalili mundurowi, pierwsze spotkanie pokrzywdzonego z przestępczą parą miało miejsce w godzinach przedpołudniowych.

Podczas tego spotkania kobieta usiłowała ukraść plecak 59- latka, a także uderzyć go kamieniem w głowę. Po kilku godzinach doszło do kolejonego spotkania całej trójki. W trakcie spotkania wywiązała się między nimi sprzeczka, w trakcie której 34 - letni napastnik przewracając pokrzywdzonego na ziemie i zadając mu uderzenia zażądał oddania portfela. Następnie wyciągnął mu portfel z kieszeni i razem z 35-letnią kobietą oddalili się z miejsca zdarzenia. Po kilkunastu minutach policjanci na ul. Świętokrzyskiej w Chrzanowie zatrzymali parę. Mundurowi przy kobiecie znaleźli portfel mężczyzny.

Oboje noc spędzili w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych chrzanowskiej komendy. Następnego dnia zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie, gdzie Prokurator przedstawił im po 2 zarzuty m.in. za rozbój, kradzież z włamaniem oraz kradzież rozbójniczą. Ponadto Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze m.in. dozory. Za popełnione przestępstwa kodeks karny przewiduje nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 
 

Powrót na górę strony