Aktualności

Zatrzymane prawa jazdy za przekroczenie limitu prędkości

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy, zatrzymali prawa jazdy dwóm kierującym, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. 

Mundurowi cały czas ponawiają apele o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach i przypominają, że nadmierna prędkość może być przyczyną tragedii. Mimo to na drogach nie brakuje piratów drogowych. 

W sobotę (23 marca br.), dwóch kierowców zignorowało dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Pierwszym z nich był kierowca volkswagena, który na ul. Przemysłowej w Andrychowie jechał z prędkością 112 km/h przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Chwilę później, mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę bmw, który również na ul. Przemysłowej, pędził z prędkością 115 km/h. Tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 65 km/h. Kierujący, 20 i 27-letni mieszkańcy powiatu oświęcimskiego, zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 2 tys. złotych, a na ich konto trafiło 14 punktów karnych.

Ponadto policjanci zatrzymali elektronicznie ich prawa jazdy, które zgodnie z przepisami będą mogli odzyskać za trzy miesiące.
 

Powrót na górę strony